"КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД(ДИТЯЧИЙ САДОК) № 67 «КОЛОСОК» СЕЛА БУГАС БУГАСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ

щодо оцінювання рівня розвитку дитини середнього та старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі

за 2019-2020 навчальний рік

Відповідно до листа МОН України від 02.11.2015 № 1/9-535 «Методичні рекомендації щодо оцінювання рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі», листа МОН України                    від 19.04.2018 №1/9-249 «Інструктивно-методичні рекомендації щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти»,  листа МОН України від 13.06.2017 № 1/9-322 «Інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію освітньої роботи в дошкільних закладах у 2017-2018 навчальному році» та річного плану роботи КДНЗ № 67 «Колосок» на 2019-2020 навчальний рік,  з метою визначення рівня сформованості знань, умінь і навичок дітей в закладі дошкільної освіти , була проведена  педагогічна діагностика рівня компетентності дітей у різновіковій групі(12 дитини- старшого дошкільного віку, 8 дітей – середнього дошкільного віку) .

В результаті діагностики з’ясовано, що вся навчально-виховна робота з дітьми планується і проводиться відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, програми  «Дитина», Інструктивно-методичного листа «Про організовану і самостійну діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі», методичних рекомендацій щодо організації навчально-виховного процесу з дітьми дошкільного віку та інших нормативних документів в галузі дошкільної освіти.

Мета моніторингу в дошкільному навчальному закладі — це виявлення ступеня співвідношення результатів діяльності закладу із стандартами й вимогами дошкільної освіти та відстеження динаміки особистісних досягнень дітей дошкільного віку, зокрема старших дошкільників.

Кваліметрична модель оцінювання рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку дає змогу швидко та ефективно аналізувати результати відповідних моніторингових досліджень. Вона містить фактори, критерії і показники такого оцінювання. В електронному варіанті кваліметричної моделі, створеної за методикою доктора педагогічних наук Галини Єльникової.

Дошкільний навчальний заклад перший рік проводить апробацію методики оцінювання розвитку дітей середнього дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі в групі для дітей загального рівня розвитку.

У моніторингу взяли участь вихованці різновікової групи ,вихователь Сарбаш І.М.

В дошкільному навчальному закладі у 2019-2020 навчальному році загальна кількість дітей дошкільного віку складала 20 дітей,  старшого дошкільного віку -  12 дітей, середнього дошкільного віку – 8 дітей.

У оцінюванні рівня розвитку дитини середнього та старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі було задіяно 20 дітей групи загального рівня розвитку, що складає  100 % .

Оцінювання рівня розвитку дітей дошкільного віку проводилося два рази на рік (І та ІІ півріччя): 1-е оцінювання – вересень-жовтень 2019 р.; 2-е оцінювання –  березень 2020 р. Після проведення оцінювання отримані дані були занесені у комп’ютерну програму – електронний варіант кваліметрічною моделі. Аналізуючи діаграми «Невикористані резерви дитини старшого дошкільного віку» внесені корективи в індивідуальний освітній маршрут дитини, на основі висновків зроблених під час моніторингового дослідження рівня сформованості відповідних компетенцій.

Вихователь групи поділилась враженнями, труднощами та досягненнями які відбулися в ході моніторингу.

Порівняльні показники рівня знань дітей за 1-е та 2-е оцінювання                (І та ІІ півріччя) 2019-2020 навчального року представлені у вигляді таблиці1.

Таблиця 1.

Результати моніторингу рівня розвитку дітей

середнього дошкільного віку

Різновікова група

Кількість вихованців: 8

Вихователь: Сарбаш І.М.

Термін проведення

Фактор

жовтень

квітень

1-е оцінювання

2-е оцінювання

Рівень розвитку

Високий рівень – 0(0 %)

Достатній рівень-6(76%)

Середній рівень - 2( 24 %)

Низький рівень – 0 (0%)

Високий рівень – 1 (12 %)

Достатній рівень–5(52%)

Середній рівень 2(36 %)

Результати моніторингу рівня розвитку дітей

старшого дошкільного віку

Різновікова група

Кількість вихованців: 12

Вихователь: Сарбаш І.М.

Термін проведення

Фактор

жовтень

квітень

1-е оцінювання

2-е оцінювання

Рівень розвитку

Високий рівень – 0(0%)

Достатній рівень - 8(67 %)

Середній рівень - 4(33 %)

Низький рівень – 0(0%)

Високий рівень – 0 (0%)

Достатній рівень – 10(80%)

Середній рівень - 2(20%)

Низький рівень – 0 (0%)

Результати моніторингу рівня розвитку дітей середнього та  старшого дошкільного віку КДНЗ № 67 «Колосок»

за 2019-2020н.р.

(за кваліметричною моделлю оцінювання)

Групи дітей дошкільного віку

Рівні розвитку дітей

Високий

Достатній

Середній

Низький

Різновікова група (середнього віку) – 8 дітей

1 дитина

(12%)

5 дітей

(52%)

2 дитини

(36%)

Різновікова група (старшого віку) – 12 дитини

10 дітей (80%)

2 дитини (20%)

-

Результати, отримані під час вивчення освітнього процесу у вікових групах, свідчать про те, що робота ведеться на належному рівні. Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей.

У всіх групах створене доцільне розвивально-предметне середовище з відповідними осередками для проведення організованої та самостійної діяльності дошкільнят, яке забезпечує різні види їх активності.